Παγκόσμιο U18: Στην κορυφή του πρώτου ομίλου οι Ηνωμένες Πολιτείες (vid)

Τις τέσσερις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις της στο παγκόσμιο κύπελλο κάτω των 18 ετών που διεξάγεται στη Φλόριντα πέτυχε η οικοδέσποινα ομάδα των Ηνωμένων Πολιτειών συντρίβοντας με 10-0 τη Βραζιλία. Αξίζει να σημειωθεί ότι εκκρεμεί και η ολοκλήρωση του ματς των Αμερικανών με τη Νότια Αφρική που είχε διακοπεί λόγω κακοκαιρίας με το σκορ στο 10-0 υπέρ των γηπεδούχων στην τρίτη περίοδο.

Ο Άινταν Μίλερ δείχνει να εξελίσσεται σε πρωταγωνιστή για τις Ηνωμένες Πολιτείες καθώς εκείνος ήταν που άνοιξε το σκορ στην πρώτη περίοδο με την αμερικανική ομάδα να σημειώνει πέντε ραν στο τρίτο ραν και να προσθέτει άλλα δύο στο έκτο και να βάζει τέλος στο ματς εξαιτίας του κανονισμού που προβλέπει το αυτόματο τέλος όταν η διαφορά φτάνει σε διψήφιο αριθμό. Οι Ηνωμένες Πολιτείες με τη νίκη αυτή εξασφάλισαν την παρουσία τους στο Super Round και μάλιστα με την πρώτη θέση από τον πρώτο όμιλο.