7ο PBA Tour: Ήττα στην πρεμιέρα για τον Κωνσταντίνο Παπακωνσταντίνου (pic)

Ηττήθηκε στην πρεμιέρα του στο 7ο PBA Tour της Κορέας ο Κωνσταντίνος Παπακωνσταντίνου, παρά την καλή του εμφάνιση, απέναντι σε έναν αρκετά έμπειρο παίκτη.

Ο Έλληνας παίκτης του μπιλιάρδου έχασε από τον Τούρκο Σάββα Μπουλούτ στα πέναλτι, μιας και στα σετ ήταν ισόπαλοι με 2-2, έχοντας μάλιστα γενικό μέσο όρο 1,438.

Στο πρώτο σετ, ο Τούρκος επικράτησε με 15-10 σκορ, όμως στο δεύτερο με εξαιρετικές επιδόσεις ο Παπακωνσταντίνου επικράτησε με 15-4, έχοντας μέσο όρο 2,143, και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο τρίτο σετ, ήταν η σειρά του Μπουλούτ να απαντήσει, ανακτώντας το προβάδισμα, μιας και επικράτησε με 15-6 σκορ, αλλά στο 4ο και τελευταίο σετ, ο Παπακωνσταντίνου ισοφάρισε εκ νέου, αφού επικράτησε στο νήμα (15-11).

Στα πέναλτι, ο Μπουλούτ με μέσο όρο 1,000 επικράτησε με 2-1 και ξεκίνησε ιδανικά στη διεθνή διοργάνωση της Κορέας.