Παγκόσμιο Κύπελλο κλειστού: Χαμένοι για την πρόκριση στα προημιτελικά Τσεχία και Ιράν

Το ματς της Τσεχίας με το Ιράν που ήρθε ισόπαλο 8-8 για τον δεύτερο όμιλο ήταν το πιο εντυπωσιακό στο παγκόσμιο κύπελλο κλειστού στην Πρετόρια καθώς ήταν ένα αποτέλεσμα με το οποίο και οι 2 ομάδες έμειναν δυσαρεστημένες αποτυγχάνοντας να προκριθούν στα προημιτελικά.

Οι Τσέχοι προηγήθηκαν με 6-3 στο 25ο λεπτό αλλά το γκολ του τελευταίου λεπτού έφερε την ισοπαλία. Στο άλλο ματς του ομίλου οι οικοδεσπότες Νοτιοαφρικανοί επιβλήθηκαν 5-4 της Αργεντινής. Παρά την ήττα η Αργεντινή πήρε την πρόκριση μαζί με την πρωτοπόρο της βαθμολογίας ομάδα των Ηνωμένων Πολιτειών που είχε τέσσερις νίκες σε 5 ματς.

Στον άλλο όμιλο, η Ναμίμπια ήταν εκείνη που εξασφάλισε την πρόκριση παρά την ισοπαλία 4-4 με τη Νέα Ζηλανδία και θα συνεχίσει στον επόμενο γύρο μαζί με την Αυστρία, την Ολλανδία και το Βέλγιο από τον όμιλό της.